اخبار مهم مؤسسه اخبار مهم مؤسسه

خدمات عمومی خدمات عمومی

1- لینک‌های ضروری

2- نقشه لرزه‌خیزی استان‌های کشور

3- به کانال اجتماعی تلگرام روابط عمومی مؤسسه ژئوفیزیک، بپیوندید

تصاویری از مؤسسه ژئوفیزیک تصاویری از مؤسسه ژئوفیزیک

مرکز مطالعات پیش نشانگرهای زلزله مرکز پایش مؤسسه نمای بیرونی مؤسسه در مجاورت اتوبان حکیم نمای بیرونی مؤسسه از روی پل کارگر سایت کامپیوتری محوطه ساختمانهای شماره دو و سه نمای بیرونی ساختمان سه نمایی از برج میلاد بین ساختمانهای شماره دو و سه مؤسسه ساختمان شماره دو مرکز پایش مؤسسه نمای داخلی ساختمان شماره دو مرکز پایش مؤسسه مرکز پایش مؤسسه مرکز پایش مؤسسه

مراکز و اخبار و اطلاعیه های مؤسسه مراکز و اخبار و اطلاعیه های مؤسسه

تازه ترین عناوین تازه ترین عناوین

« بازگشت

۱۰ ایستگاه لرزه نگاری جدید در کرمان راه اندازی می‌شود

 

در دیدار رئیس مؤسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران با استاندار کرمان در روز پنجشنبه مورخ ۱۵ آذر ۱۳۹۷ عنوان شد: ۱۰ ایستگاه لرزه نگاری جدید در استان کرمان راه اندازی می‌شود.

دکتر مجید نبی‌بیدهندی رئیس مؤسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران در روز پنجشنبه مورخ ۱۵ آذر ۱۳۹۷ با حضور در استان کرمان، در محل استانداری با دکتر محمدجواد فدایی استاندار کرمان دیدار کرد.

در این دیدار رئیس مؤسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران با امضای تفاهم نامه همکاری با استانداری کرمان عنوان کرد: با توجه به تفاهم نامه فیمابین تعداد سه ایستگاه موقت موجود در استان کرمان به دائم تبدیل می‌شود و تا پایان سال ۹۸ تعداد ۱۰ ایستگاه دائم نیز نصب و به ایستگاه‌های لرزه‌نگاری این استان اضافه خواهد شد.

دکتر مجید نبی بیدهندی افزود: استان زلزله خیر کرمان، هم‌اکنون هشت ایستگاه لرزه‌نگاری دارد که پنج ایستگاه دائمی و مابقی موقت است و بایستی با توجه به وسعت استان و لرزه‌خیزی آن، افزایش یابد.
وی اظهار داشت: ایستگاه‌های لرزه‌نگاری سبب افزایش دقت در تخمین محل زمین‌لرزه می‌شوند و با راه اندازی این ایستگاه‌ها می‌توان زلزله‌های کوچک با بزرگای بیش از یک را رصد کرد و به عنوان هشدار به مسئولان وزارت کشور و استانداری کرمان اطلاع داد تا آمادگی لازم حاصل شود.

رئیس مؤسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران با اشاره به زلزله‌های بزرگ استان کرمان، کرمانشاه و ملارد طی سال گذشته تصریح کرد: در استان البرز ۲ ماه قبل از زلزله، لرزه‌های بسیاری ثبت شده بود و با هشدار این مؤسسه به وزارت کشور، باعث آمادگی لازم دستگاه‌ها شد.

از سال ۱۳۸۵ تاکنون بیش از ۳۶۰ زلزله با بزرگای بیش از ۴ در استان زلزله خیز کرمان به وقوع پیوسته که از زمان راه اندازی شبکه لرزه‌نگاری استان در سال ۱۳۸۹ بیش از ۲۸۰ زلزله توسط شبکه لرزه‌نگاری استان کرمان ثبت و اطلاع رسانی شده است.


تازه ترین عناوین تازه ترین عناوین

نمایش 1 - 15 از 361 نتیجه
آیتم در هر صفحه 15
از 25

تازه ترین عناوین تازه ترین عناوین

نمایش 1 - 15 از 181 نتیجه
آیتم در هر صفحه 15
از 13