تازه ترین عناوین تازه ترین عناوین

بازگشت به صفحه کامل
« بازگشت

گزارش بازدید هیئت آذربایجانی از موسسه ژئوفیزیک

گزارش بازدید هیئت آذربایجانی از موسسه ژئوفیزیک


 

درتاریخ 16/2/94 هیئتی از کشور دوست و همسایه جمهوری آذربایجان که برای شرکت در ششمین همایش رویت هلال ماه و تقویم به ایران دعوت شده بودند، از موسسه ژئوفیزیک بازدید نمودند.

این بازدید در پاسخ به سفر یک هیئت از مرکز تقویم موسسه ژئوفیزیک از رصد خانه شاماخی  جمهوری آذربایجان که در بهمن ماه سال گذشته صورت گرفته بود انجام شد.

ابتدا ریاست محترم موسسه جناب آقای دکتر نبی بیدهندی در دفترشان پذیرای هیئت آذربایجانی بودند  و طی سخنانی کوتاه در خصوص  فعالیتهای آموزشی و پژوهشی موسسه و سپس وظایف و مسئولیتهای مراکز ملی موسسه شامل مرکز تقویم، مرکز لرزه نگاری کشوری و مرکز مطالعات پیش نشانگرهای زلزله توضیحاتی دادند.

سپس هیئت آذربایجانی در مورد فعالیتهای رصدخانه شاماخی توضیحاتی دادند و از مرکز تقویم موسسه ژئوفیزیک خواستند در خصوص حل مسائل رویت هلال ماه و اوقات شرعی آذربایجان همکاری لازم را با ایشان داشته باشند و بر تداوم این همکاری تاکید نمودند.

سپس هیئت مذکور با همراهی ریاست محترم موسسه از پایش مرکز لرزه نگاری و آنگاه از کتابخانه و بخش اسناد مرکز تقویم بازدید نمودند.

در مرکز پایش آقای دکتر مرادی رئیس محترم مرکز لرزه نگاری کشوری توضیحاتی در خصوص نحوه کار پایش زمینلرزه ها در ایران ارائه دادند و آنها را نسبت به وظیفه خطیر موسسه ژئوفیزیک در خصوص زلزله های رخداده در سطح کشور عزیزمان و سیستم های ثبت زلزله و نحوه اطلاع رسانی آن آشنا نمودند و مقرر شد طرح تبادل داده های لرزه نگاری بین دو کشور در برنامه آتی قرار گیرد.

و در پایان هیئت مذکور به همراه تنی چند از اعضای شورای مرکز تقویم موسسه، جهت بازدید از برج میلاد موسسه را ترک نمودند.

این هیات در روز پنجشنبه 17/2/94 در ششمین همایش رویت هلال ماه و تقویم که به همت موسسه ژئوفیزیک با همکاری :

ستاد استهلال دفتر مقام معظم رهبری، مرکز تحقیقات استراتژیک تشخیص مصلحت نظام، سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح

و موسسه موضوع شناسی احکام فقهی که در شهر قم برگزار گردید، شرکت داشتند.