تازه ترین عناوین تازه ترین عناوین

بازگشت به صفحه کامل
« بازگشت

بخشنامه پذیرش دانشجو درمقطع کارشناسی ارشد بدون شرکت در آزمون ویژه سهمیه استعدادهای درخشان برای سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹

بخشنامه پذیرش دانشجو درمقطع کارشناسی ارشد بدون شرکت در آزمون ویژه سهمیه استعدادهای درخشان برای سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹


دانشگاه تهران در اجرای سیاست‌های هدایت و حمایت از دانشجویان برتر و ارائه تسهیلات به آنان برای ورود به دوره کارشناسی ارشد، به استناد آئین نامه شورای هدایت استعداد درخشان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و مصوبه شورای آموزشی دانشگاه برای سال تحصیلی ۱۴۰۰-۹۹، از بین دانشجویان ۱۵ % برتر مقطع کارشناسی دانشگاه تهران و ۱۵% برتر از دانشگا ههای سطح یک و دو دانشجو می‌پذیرد.

متقاضیان به منظور کسب اطلاعات بیشتر و مشاهده شرایط پذیرش، به سایت معاونت آموزشی دانشگاه تهران (academics.ut.ac.ir) مراجعه نمایند

کلیه متقاضیان، از تاریخ ۰۱/‏۰۸/‏۱۳۹۸‬ لغایت تا ۲۰/‏۰۸/‏۱۳۹۸‬ فرصت دارند به سامانه جامع آموزش (ems.ut.ac.ir) مراجعه و نسبت به ثبت تقاضا و بارگذاری (فرم پرتال) سازمان سنجش اقدام نمایند.

شایان ذکر است متقاضیان سایر دانشگاه‌ها (سطح یک و دو) علاوه بر ثبت تقاضا و بارگذاری فرم پرتال سازمان سنجش ملزم به بارگذاری گواهی معدل/رتبه (فرم گواهی معدل) اخذ شده از دانشگاه محل تحصیل و پرداخت مبلغ ۰۰۰/‏۰۰۰/‏۱ ریال از طریق درگاه الکترونیکی می‌باشند.

قابل ذکر است بر اساس مصوبه شورای آموزشی دانشگاه، فقط دانشجویانی می‌توانند از مزایای این آئین نامه استفاده کنند که علاوه بر دارا بودن کلیه شرایط مذکور، نمرات دروس بی اثر شده مجدداً در میانگین نمرات (تا پایان شش نیمسال دانشجو) اثر داده شده و برتری دانشجو تعیین گردد.

یادآوری می‌گردد پذیرش قطعی منوط به تأیید دفتر استعدادهای درخشان دانشگاه و تأیید صلاحیت عمومی خواهد بود.